MATLAB EĞİTİMİ

MATLAB (Matrix laboratory), ileri matematik işlemlerini kolaylıkla yapmanızı sağlayan bir programdır. Merkezi ABD’ de olan MathWorks firmasının ürünüdür. MATLAB, veri tabanı işlemleri yapabildiği gibi, ayrıca 2D ve 3D çizimler de oluştura bilmektedir. Bir çok yazılım diline entegre edilebilir, tek başına “exe” uzantılı dosyalara dönüştürülerek windows ve linux işletim sistemleri altında çalışabilir. Dünya’ da 2019 yılı sonu itibariyle 500 000 civarında bilim insanı tarafından tercih edilmiştir. Kolay kullanımı, görsel arayüzü, yaygın destek ağı ile her teknik personelin ve ilgili alandaki öğrencilerin bilmesi gereken programlar arasında yer almaktadır.

KİMLERE EĞİTİM VERİLİR?

Teknik Bölümlerdeki Meslek Yüksek Okulu, Teknik Eğitim Fakülteleri, Teknoloji Fakülteleri, Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri’ ndeki son sınıf öğrencilerine, kurumların ilgili birimlerdeki teknik çalışanlarına verilmektedir.

EĞİTİM NEREDE VERİLİR?

Eğitimler, kursiyer evi, ofisi veya çalışanlarına eğitim aldırmak isteyen kurumların eğitim ya da toplantı odalarında verilmektedir. Ayrıca bireysel Skype üzerinden eğitimler de verilebilmektedir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Eğitim içeriği, ders günü ve saatleri, toplam süresi gibi konular kursiyerin yetkinliği belirlendikten sonra mutabık zaman oluşturulur.