AUTOCAD EĞİTİMİ

AutoCAD (Automatic Computer Aided Drawing), ABD merkezli Autodesk firmasının 1982 yılında geliştirip piyasaya sunduğu, vektör tabanlı bilgisayar destekli tasarım programıdır.

Bir çok dilde hizmet sunar. Başlıca hizmet sunduğu diller, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Korece, Rusça’ dır.

NEDEN AUTOCAD?

*Dünya çapında etkin kullanım ağına sahip olması, kurumlar arası ortak CAD diline dönüşmesine neden olmuştur.

*Dünya’ da yerel ve yabancı bir çok muadil çok daha ucuz ve kullanışlı özellikle 2D konusunda yazılım olsa da, bir çok sektöre yönelik sunduğu geniş çözüm argümanlarının tek çatı altında olmasıyla hala kulvarında birinci sıradadır.

*Kendine ait standart konsepti, esnekliği, AutoLISP programlama dili ile geliştirilebilirliği sayesinde, uluslar arası 2D ve 3D konusnda ileri düzey CAD firmalarına kafa tutmaya devam etmektedir.

*Özellikle 2D konusunda sunduğu etkin ve esnek çözümler neticesinde, tüm Dünya’ da üniversitelerin mühendislik ve mimarlık bölümlerinde ders olarak okutulmasına sebep olmuştur.

*Geniş kullanıcı ağı neticesinde yoğun talep üzerine tüm CAD yazılımlarını, AutoCAD dosyaları ile entegre çalışabilinesini mecburi kılmıştır.

KİMLERE EĞİTİM VERİLİR?

Teknik Bölümlerdeki Meslek Yüksek Okulu, Teknik Eğitim Fakülteleri, Teknoloji Fakülteleri, Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri’ ndeki son sınıf öğrencilerine, kurumların ilgili teknik çalışanlarına verilmektedir.

EĞİTİM NEREDE VERİLİR?

Eğitimler, kursiyer evi, ofisi veya çalışanlarına eğitim aldırmak isteyen kurumların eğitim ya da toplantı odalarında verilmektedir. Ayrıca bireysel Skype üzerinden eğitimler de verilebilmektedir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Eğitim içeriği, ders günü ve saatleri, toplam süresi gibi konular kursiyerin yetkinliği belirlendikten sonra mutabık zaman oluşturulur.